Var mı Sakarya gibisi..
Mekanımız Çark Caddesi..
Anasayfa Kayıt ol Üye Listesi Ajanda Arama Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Giriş Paneli

» Kayıt Ol!
» Şifremi Unuttum
» İletişim
Hızlı Ulaşım
Çark Caddesi E-Dergisi 1. Sayısı Çark Caddesi E-Dergisi 2. Sayısı
Geri git   Çark Caddesi > Aile > Bay Forum

Yeni Konu aç Cevapla
Seçenekler Stil
Okunmamış 30.04.10, 08:43   #1
MySTcaL
Bizden Biri
MySTcaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Tecrübe: MySTcaL Yeni üyelerimizden biri
Standart Adam Gibi Adam Olabilmek!

Adam Gibi Adam Olabilmek!

Adam gibi adam sevdiği kadını avcunun içine alır… Tutar sımsıkı, kontrol ondadır… Ama sıkarken acıtmaz… Tıpkı timsahın ağzındaki düzinelerce dişi varken yavrularını incitmeden, korkutmadan bir yerden başka bir yere olağanca sevgisi ve şefkatiyle taşıması gibi… Kadının elini de öyle tutacaksın… Bilecek ki en güvenli yer o eller…

Rahat olmalısın kadınının yanında, çok konuşmayacaksın, konuşursan da beynini didiklemeyeceksin, yormayacaksın sevdiceğini…
İnce olacaksın… O seni düşünmese de sen onu düşüneceksin… Merak ettiğinde bile hesap sormayacaksın… Senin inceliğine karşı umarsız sözleri sarfetmek istese de yutacak birdenbire…

Ama kadın dediğin de senin sinirini bozmayacak. Cinlerini tepesine çıkarmayacak. Neyin var dediğinde "Şımarıklıktan tripteyim" demeyecek. Anlatacak kendini açık açık… Anlatmazsa anlattıracaksın… Birşeyler yapmak isteyeceksin onun için… Ama kadının da sürekli senin elinin altında olduğunu bilmeyecek…
Sen ona sevgini gösterdiğinde, kadının kayıtsız şartsız, her yerde ve her koşulda sen ona aşıkmışsın gibi modlara girmeyecek…
İlgi gördüğünde ilgi, sevgi gördüğünde sevgi vereceksin Efendi!
Erkek adamsan, kadının senin için kendine özen gösterdiğinde, sırf sana güzel görünebilmek için giyinip kuşandığında hiçbirşey olmamış, sanki her zaman böyleymiş gibi davranmayacaksın… Güzelsin diyeceksin, ona özel olduğunu hissettireceksin… Onu düşündüğünü belli edeceksin…

Kadının ruhunu okşamasını bileceksin beyim… Kimi gün habersizce kucağında çiçeklerle karşılayacaksın… Eve aç geldiğinde kapısına kadar yemeğini götüreceksin… Özel günleri de unutmayı marifet sanmayacaksın… Öküz olmayacaksın…

Ben aramayı, çok aramayı sevmem demeyeceksin… Arayacaksın arkadaşım. Seviyorsan arayacaksın… Sadece kendi canının istemesine bağlamayacaksın herşeyi…
Hissettiklerinle yaptıkların arasında dağlar kadar fark olmayacak. Fikrinle zikrin bir olacak… Cesur olacaksın. Seni seviyorum derken bile başka şeylerin arkasına sığınmayacaksın. Yüreğini titreteceksin kadınının…
Seviyorum diyerek, bir sonraki sahnede masanın altındaki kedi olmayacaksın. Seviyorsan sahip çıkacak, aşkının yüreğinin peşinden koşacaksın. Özledim diyorsan gideceksin yanına… 5 dakika da olsa onu olduğu yerden alıp, evine bırakacaksın…
Erkeksen eğer aşkını da donun gibi çıkartıp yatağa girmeyeceksin… Bir baba şefkatiyle tüm içtenliğinle alnını öptüğünde bileceksin ki sevgin ömür boyu kalacak. Kalmayacaksa öpmeyeceksin… Ancak babalar kızlarını alnından öper Beyim! Ve aşkla ve tutkuyla ve ihtirasla öptüğünde sevdiğini dudaklarından göstereceksin ki bu öpüşün tek nedeni libidon, şehvetin değil aşkındandır…
Erkeksen, yakışıklı olacaksın, çekici olacaksın ama daha da ötesi zeki olacaksın…
Birader; erkeksen kadınını küçümsemeyeceksin. Onu aptal yerine koymayacaksın. Başka koyunlardan girip onun koynuna yatmayacaksın… Bil ki ancak kendini kandırırsın. Çoluğunun çocuğunun yüzüne bakamazsın…
Değerlerini bir anlık hevesler uğruna satmayacak.
Namussuzluğunu, ahlaksızlığını ancak ve ancak kadınınla yataktayken kullanacaksın.
Erkeksen önce kendini seveceksin. Kendini sevmeyen adamdan bir halt olmaz. Bunu bileceksin… Kadınını taşımayı bileceksin, mapcup etmeyeceksin ortamda… Gerekirse kalkıp oynayacaksın… Bozmaz delikanlıyı merak etme… Eğlenmekten ne zarar çıkar ki…
Erkek dediğin kadınını koruyup kuşatacak. Heryerinde olacak, ama kadını bunu farketmeyecek, hissedecek sadece…
Kadının nerede olursa olsun senin kendisini koruyacağını bilecek. Ben başımın çaresine bakarım dese de buna aldırış etme… Koru ve kolla onu. Çünkü babası olsa öyle yapardı… Baba gibi karşılıksız ve nedensiz seveceksin çünkü…
Pısırık olmayacaksın… Erkek gibi erkek olacaksın…
Lafını ve sözünü dinleteceksin…
Kadının seni sadece sen olduğun için sevecek… Parayla pulla, kariyerle, güçle, kimin ne dediğiyle hareket etmeyecek.
Hem sevgilin, hem arkadaşın, hem dostun, hem baban, hem çocuğun olacak, huzurla bağrına basacaksın.
Ve son söz, bu söylediklerim kafana yattıysa ve "Evet ben de artık bunları yapacağım" diyorsan… Terkedilmeyi de göze alacaksın… Çünkü adam gibi adamı her kadın kaldıramaz…

alıntıdır...

aLi (30.04.10)
Okunmamış 30.04.10, 11:13   #2
aLi
Çirkin Prens
aLi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Tecrübe: aLi Yeni üyelerimizden biri

Teşekkürler..

aLi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 30.04.10, 23:14   #3
JokkeR
Üye Adayı
JokkeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Tecrübe: JokkeR Yeni üyelerimizden biri

Ummadıklarım adam olurken, adam dediklerim insan bile olamamış.

ÖnemLi OLan GüleRkeN AğLAMAK....
JokkeR isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 30.04.10, 23:15   #4
JokkeR
Üye Adayı
JokkeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Tecrübe: JokkeR Yeni üyelerimizden biri

Adam olmak deriz ya hep, neye göre ve kime göre adam olmak için söyleriz bunu hiç düşündünüz mü acaba. Ben son günlerde düşünür oldum. Ne anlama geldiğini ve ne işe yaradığını çözmek için aklımca kurcalıyorum bu deyimi. Bazen yolda yürürken önümüzde yürüyen insana çarparız nedenli nedensiz ve “ulan adam olsana, yolda yürümeyi bilmiyorsan yürüme” deriz. Bazen de “okuyup, büyüyecek benim oğlum-kızım, ilerde büyük adam olacak” deriz. Demeyiz diyen var mı içiniz de yok. Ben çoğunlukta hayırları duyar gibiyim. Kimimize göre insanlıkla alakalı, kimimize göre de okumakla alakalı bir durum. Yalnız okumakla da adam olunamayacağını pek çoğumuz uzun süredir fark etmiştir sanırım. Dünyanın bütün kitaplarını yalayıp yutsanız da, en iyi üniversitelerinde okusanız da adam olmayı bu şekilde beceremezsiniz. İstisnalara kaideyi bozma tabi. Ona bir sözümüz yok. Peki aileden gelen adam olmak nasıldır. O da verilen terbiye ile alakalı bir durumdur. Boşuna dememişler atalarımız ağaç yaş iken eğilir diye. Gerçekten de o hesap siz daha doğduğundan itibaren doğru olarak edindiğiniz tecrübeleri ve insanlığı verememişseniz, belli yaştan sonra ne yapsanız ne etseniz boştur bence. Çünkü daha küçük yaşlarda eğitilmeye başlayan beyin hücreleri ne yazık ki belli yaştan sonra bazı şeyleri algılayamaz duruma geliyor. Algılasa bile işine gelmiyor o saatten sonra. Çünkü bir adam sendecilik hakim olmuştur benliğimize ve “aman boş ver, bu saatten sonra adam olup da ne yapacağız, olmuşum olacağım kadar bana yeter, olmayanlar düşünsün” deriz. Demedim diyenler bir adım öne çıksın hani. Ben çoğu zaman demişimdir kendi kendime. Tamam sesli değil ama içimden de olsa en az bir iki kere.
Adam olmak, insan olmak, karşındakine adam gibi yaklaşıp adam gibi muamele görmek istemez mi hiç insanoğlu. Elbette ister. Ama sen karşından bir şey istediğinde “ver lan” dediğinde “ne diyon lan” ya da yukarda verdiğimiz örnekte yürürken önümüzdeki bir insana çarptığımızda “afedersiniz, istemiyerek oldu” dediğinizde “ önemli değil veya “sorun değil” gibi cevaplar almak elbette mümkündür. Çünkü bu tamamen insanoğlunun davranışlarına bağlı olarak gelişen bir durumdur. Sana yapılmasını istemediğini sen de başkasına yapmazsan, ya da başkasından duymak istemediğini sen de söylemezsen, istediğin gibi davranış ve sözlere hak kazanırsın. Hak kazanmak elbette adam olmakla yakından ilgili bir durum olduğu içinde önce adam olmayı hak etmelisin. Sonra ben adamım demelisin…

Adam gibi adam olmak deyimi de bunun ispatı değil midir sizce !...

Adamlığımızı ve insanlığımızı kaybetmediğimiz nice günlere…

JokkeR isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Okunmamış 01.05.10, 07:55   #5
MySTcaL
Bizden Biri
MySTcaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Tecrübe: MySTcaL Yeni üyelerimizden biri

kişinin bütün insanı vasıfları barındırabılmesı, saygısı, kültürü, konusması, yazmasıyla bütün bir insan olabılmesı demektır..

MySTcaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

• Submit Thread to Facebook Facebook
  • Submit Thread to Google Google
  • Submit Thread to Myspace Myspace
  • Submit Thread to Twitter Twitter
  • Bookmarks

Etiketler
    adam, gibi, olabilmek

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
    Stil