Var mı Sakarya gibisi..
Mekanımız Çark Caddesi..
Anasayfa Kayıt ol Üye Listesi Ajanda Arama Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Giriş Paneli

» Kayıt Ol!
» Şifremi Unuttum
» İletişim
Hızlı Ulaşım
Çark Caddesi E-Dergisi 1. Sayısı Çark Caddesi E-Dergisi 2. Sayısı
Geri git   Çark Caddesi > Kültür - Sanat > Müzik > Yabancı

Yeni Konu aç Cevapla
Seçenekler Stil
Okunmamış 14.04.11, 18:51   #1
Alien Life Form
Üye
Alien Life Form - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kullanıcı Bilgileri
Tecrübe: Alien Life Form Yeni üyelerimizden biri
Standart One Man Army And The Undead Quartet

The Crown'un vokalisti Johan Lindstrand 2004 yılının yaz aylarında müzik konusunda yeni bir takım deneme yapmak istiyordu. Bu yüzden de eski arkadaşı Valle Adzic ile irtibata geçerek ONE MAN ARMY AND THE UNDEAD QUARTET adını verdiği projeyi hayata geçirmeyi başardı.Johan Vallesin Deadline Studiosunda şarkı yazmaya başladıktan sonra kasım ayında ilk demosunun kaydını bitirdi.

Grup tarz olarak Death metal gözüksede aslında Thrash Metal tadıda barındırmaktadır .Ağırlıklı olarak Death Metal hatta Melodic Death Metal tarzı olmasına rağmen dediğim gibi Thrash ile Groove öğelerini de içerisinde oldukça güzel bir şekilde harmanlamış.

6 şarkıdan oluşan "When hatred Comes To Life" albümünde oldukça ilginç gitar riflerinin yanı sıra Fredrik Bergqvist'in gizemli davul vuruşlarını da bünyesinde barındırmaktadır.Valle Adzic gruba basçı olarak dahil olunca grubun şekli yavaş yavaş oluşmaya başladı. Daha sonra gruba gitarist Mikael Lagerblad ,ritim gitarcı Pekka Kiviaho katıldı. Grup bu şekilde kadroyu tamamladıktan sonra Johan Lindstrand önderliğinde yeni bir albümün çalışmalarına devam etti.

Daha sonra Valle Adzic gruptan ayrılmak istemesi üzerine gruba davulcu arayışına girildi. O sırada da kendine yeni bir grup arıyan Marek Dobrowolski ile anlaşarak yollarına devam ederek 2006 yılında ilk albümleri olan "21st Century Killing Machine" çıkarttılar.

Şimdi gelellim bu dehşet-ül vahşet albüme.Walla sizi bilmem ama ben dinlerken bir hayran oldum.Gerek distortion tonları gerekse davul-bas gitar ikilisinin son derece nefis uyumu albüme ayrı bir tat vermiş ve dinleyenlerine büyük bir şok etkisi yaratmakta. Sanki bu albümü dinlerken üzerinizden aşağıya bir kamyon soğuk su dökülüp bir kamyon dayak yemektesiniz.İnsan o şekilde hissetmekte.[yada ben öle hissettim diyebilirim.]

2007 yılında "Error in Evolution" çıkartan grup yollarına oldukça başarılı bir şekilde devam etmektedir.Error in Evolotion albümünü daha dinlemedim o yüzden yorum yapamicam ama internette yapılan kritikleri ve değerlendirmeleri okuduğum kadar ile oldukça begeniyorlar.

Grup Elemanları:
Johan Lindstrand - Vokal
Robert Axelsson - Bass
Mikael Lagerblad - Lead Guitar
Marek Dobrowolski - Drums

Resmi Sitesi: http://www.onemanarmy.tv/
Myspace Adresi: http://www.myspace.com/onemanarmyandtheundeadquartet

• Submit Thread to Facebook Facebook
  • Submit Thread to Google Google
  • Submit Thread to Myspace Myspace
  • Submit Thread to Twitter Twitter
  • Bookmarks

Etiketler
    army, man, quartet, undead

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
    Stil